Прості стратегії Форекс - шлях до успіху для початківців

Багато хто вважає, що прості стратегії Форекс не здатні приносити достатній прибуток гравцям цього ринку. Це не зовсім так, оскільки багато, навіть складні торгові системи, складаються з декількох простих. У кожному разі, секрет успіху будь-якого навчання полягає в тому, щоб починати навчатися чомусь, рухаючись від простого до складного.

1 Чим привабливі прості прибуткові стратегії Форекс?

Безсумнівно, всі трейдери мріють заробити на фінансовому ринку. І багато хто хоче, щоб стратегія, за якою вони ведуть торгівлю, була максимально простою. Дійсно, навіщо в торговельній системі використовувати з десяток індикаторів та інших інструментів, якщо такий же результат може дати проста стратегія, що складається з 2-3 інструментів? Це не тільки економить час трейдера, якому не потрібно постійно дивитися в термінал, а й на порядок спрощує аналіз ринку.

Крім того, прості прибуткові стратегії Форекс припадають до душі тим трейдерам, хто робить лише перші кроки на фінансових ринках. В силу того, що у них поки немає достатнього досвіду і знань, вони не можуть повноцінно провести аналіз ситуації, застосовуючи безліч індикаторів. Так вони тільки заплутаються. А от застосувати парочку інструментів для отримання торгового сигналу їм цілком під силу.

Та й прибутковість таких систем деколи буває досить високою і, по крайней мере, не поступається в цьому показнику складним і заплутаним на перший погляд індивідуальним торговим стратегіям трейдерів з великим досвідом, які складали і модернізували їх не один рік. Але справа в тому, що такі системи підбудовувалися під стиль торгівлі саме цього трейдера і користування нею іншим трейдером може бути скрутно.

Таким чином, ми підійшли до одного з найголовніших плюсів простих стратегій - їх універсальність. Вони однаково добре підходять трейдерам з різним досвідом, різною психологією і різним стилем торгівлі. У цій статті ми опишемо кілька простих стратегій, скористатися якими і почати отримувати прибуток можна вже прямо зараз.

2 Найпростіша стратегія Форекс на фракталах

Для того щоб почати роботу з цієї стратегії, нам потрібно встановити на графік нашого торгового терміналу Meta Trader 4 індикатор Фрактали. Для цього на панелі інструментів вибираємо кнопку індикатори, в меню обираємо підменю «Білла Вільямса» і, нарешті, «Фрактали», як зображено на фото.

Після установки на графік фракталів він прийме приблизно такий вигляд.

Більше для нашої стратегії додаткових інструментів не знадобиться, і можна приступати до торгівлі. За умовами стратегії аналізувати ми будемо валютну пару британський фунт / американський долар, тобто GBP / USD на денному графіку. Сигналом для здійснення угоди для нас буде утворення фрактала.

Отже, якщо фрактал утворився на висхідній (білої) свічці, ми входимо в угоду продаж (Sell). Якщо фрактал утворився на низхідній (темної) свічці, відповідно, ставимо угоду на покупку (Buy). Стоп-лосс при вході в угоду ми встановлюємо на рівень утворився фрактала, а тейк-профіт не встановлює і виходимо з угоди вручну, по закінченні дня. Щоб було доступніше, наведемо графічне зображення угоди.

Таким чином, ця, навряд чи, не найпростіша стратегія Форекс здатна принести гарний прибуток. З 22 укладених угод тільки дві закрилися зі збитком, і не один стоп-лосс не спрацював. При цьому багато часу для аналізу ринкової ситуації вона не зажадає, і взяти її на озброєння може навіть початківець трейдер. Єдиним її мінусом є не така велика кількість генеруються сигналів, але для зайнятих трейдерів - це, скоріше, плюс.

3 Прості стратегії Форекс на основі ковзних середніх

Ковзаючі середні - напевно, найпопулярніший індикатор, оскільки саме на їх основі будується більшість існуючих індикаторів. І, звичайно ж, вони улюблені багатьма трейдерами, як досить надійний показник того, в який бік рухається тренд в даний час. Крім того, на їх основі існує не одна стратегія, багато з яких, досить прості для розуміння і застосування.

Однією з таких стратегій є стратегія з двома простими середніми з періодами 5 і 20. Після того, як ми завдамо їх на графік, у нас вийде така ось картина.

Графік, обраний нами для аналізу - вартовий, хоча для внутрішньоденної торгівлі можна використовувати і дрібніші тимчасові інтервали, що дасть можливість отримувати більше торговельних сигналів. Середня з періодом 5 на графіку у нас зеленого кольору, з періодом 20 - червоного.

Сигналами для входу в ринок будуть точки перетину швидкої (зеленої) і повільною (червоної) простий ковзної середньої. Якщо перетин йде знизу вгору - укладаємо угоду Buy, а якщо зверху вниз - угоду Sell. В якості стоп-лосс ми вибираємо локальний мінімум або ж локальний максимум, залежно від типу угоди. Тейк-профіт встановлюємо в 3 рази більше розміру стоп-лосс. Щоб було зрозуміліше, розглянемо типову угоду по цій стратегії.

Незважаючи на те, що така стратегія дає чимало хибних сигналів, правильний маніменеджмента цілком може зробити її високоприбуткової, що служить доказом, що прості торгові стратегії Форекс - не міф, і вони існують. До речі, для зменшення можливих збитків по цій стратегії можна рекомендувати з відходом ціни в сторону відкритої угоди переносити стоп-лосс на рівень повільної ковзної середньої. В такому випадку навіть угода, закрита по стоп-лосс, може принести хоч і невеликий, але прибуток.

У кожному разі, не соромтеся експериментувати і вчитися чомусь новому. Тільки так ви зможете підібрати стратегію, яка підійде саме вашому стилю торгівлі. Ринок Форекс не стоїть на місці, а постійно розвивається, тому вам також потрібно розвиватися разом з ним, але щоб почати торгувати, зовсім не потрібно володіти повноцінними знаннями технічного та фундаментального аналізу. Навіть довга дорога починається з першого кроку!